9 köpeğin saldırısına uğrayan kadın sokağa çıkamaz oldu

İlçeye bağlı Deştiğin Mahallesi’nde 2022 yılının Aralık ayında yaşanan olayda, sabah saatlerinde evden çıkan Tuğba Biçer bir anda 9 sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

Kaçmaya çalışırken yere düşen Biçer’in etrafını saran köpekler, kadına korku dolu anlar yaşattı. O sırada kadının sesini duyan mahalle bakkalı yardımına koştu. Bu korku dolu anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

‘KÖPEKLER TOPLATILSIN, BİZİM CANIMIZ YOK MU?’

O saldırıdan sonra dışarı çıkmaya korktuğunu belirten Tuğba Biçer, “Beni bir bakkal kurtardı. Ölümden döndüm. Eğer boğazıma filan yapışsaydı belki de hayatta olmayacaktım. Ben bu köpeklerin toplanmasını istiyorum. Bu olaydan sonra dışarı çıkamaz oldum. Bir yere gidemiyorum, korkuyorum. Çocuklarım da öyle. Küçük çocuğuma da saldırmışlar. Bu sorunun biran önce çözülmesini istiyorum. Tamam onların da canı var ama bizim canımız yok mu? İnsanlar ölüyor, yaralanıyor. Toplumun sokak köpekleri yüzünden psikolojisi bozuldu. Artık başka canlar yanmasın istiyorum. Çıkacak yasayı sonuna kadar destekliyorum” dedi.

EMEKLİ POLİS MEMURU POLİS KÖPEĞİNİ VURDU

Öte yandandan; İstanbul Başakşehir’de bir sitede oturan ve psikolojik sorunları olan emekli polis memuru Cumhur C.’nin oturduğu dairenin camlarını kırması üzerine site yönetimi durumu polise bildirdi.

Silahı olduğu öğrenilen Cumhur C., kapıyı açmaya ikna olmayınca olay yerine Polis Özel Harekat Tim’i de sevk edildi.

Özel Harekat Polisi’ne ait köpek, daireye girdiği sırada Cumhur C. tarafından ateşlenen silahtan çıkan kurşunla vuruldu.

Cumhur C.’nin vurulan köpeği pencereden aşağı attığı öne sürülürken Cumhur C., biber gazıyla etkisiz hale getirildi. Cumhur C., polis merkezine götürüldü.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x