Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, bugün Ankara’ya ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel daveti üzerine Türkiye’ye gelen Rama, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşılandı.

Törenin ardından ikili görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rama, Anlaşmaların İmza Töreni ve ortak basın toplantısı için kameralar karşısına geçti.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Sayın Rama’yı Ankara’da misafir etmekten büyük bir memmuniyet duyuyorum. Geçtiğimiz sene Türkiye ve Arnavutluk arasındaki diplomatik ilişkilerin yüzüncü yıl dönümünü ilan ettik.

YENİ HEDEF 2 MİLYAR DOLAR

İmzalanan anlaşmalarla iş birliğimizin zeminini daha da güçlendirdik. Arnavutluk ile ticaret hacmimizi 1 milyar dolara çıkardık. Yeni hedefimizi 2 milyar dolar olarak belirledik. 600’ü aşkın Türk firması ülke ekonomisine destek sağlıyor. Karşılıklı yatırımlarımızı arttırmak ve bağları daha da geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Sözümüzü tuttuk 3 ay gibi rekor bir sürede dostluk hastanemizi inşaa ettik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iyi veya kötü günlerinde Arnavutluk halkının yanlarında olmayı sürdüreceğiz.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x