Cumhuriyet coşkusu Kemer’de yaşanır

Cumhuriyet coşkusu Kemer’de yaşanır

Kemer Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’ncü yılı kapsamında Kemer’de 4 gün boyunca birbirinden renkli etkinlikler düzenleyecek. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 27 Ekim’de başlayıp 30 Ekim’e kadar devam edecek olan etkinlere tüm vatandaşları davet ettiğini söyledi. 

Kemer Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. İlçenin her yanını Türk bayraklarıyla donatmaya başlayan Kemer Belediyesi, birbirinden anlamlı etkinliklerle Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak. 

100 kişilik Cumhuriyet Korosu

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Şef Furkan Üstündağ yönetiminde Kemer Belediyesi Halk Korosu, Şef Mustafa Mümtaz yönetiminde Nağmeler ve Türk Müziği Topluluğu, Şef Gönül Saykal yönetiminde Antalya Emekli Subaylar Türk Müziği Topluluğu’nun oluşturduğu 100 kişilik Cumhuriyet Korosu konser verecek.

Solistliğini Ezgi Gündüz’ün yapacağı Cumhuriyet Korosu, 27 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.00’da sahne alacak.

100 kişilik Cumhuriyet Orkestrası

28 Ekim Cumartesi günü ise Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ile Antalya Üstün Kent Orkestrası’nın oluşturduğu 100 kişilik orkestra sahne alacak. Orkestranın şefliğini Furkan Üstündağ, solistliğini ise sevilen sanatçı Bora Duran yapacak.

Fener alayı ve 100 kişilik Cumhuriyet Bandosu

29 Ekim Pazar günü, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’ncü yılına özel olarak kurulan 100 kişilik Cumhuriyet Bandosu, fener alayının önünde yer alacak. Bando ayrıca Haluk Levent’in sahnesi öncesi İstiklal Marşı’nı seslendirecek.

Haluk Levent konseri

Kutlamalar, Türk rock sanatçısı Haluk Levent konseriyle sona erecek. Sevilen sanatçı Haluk Levent, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’ncü yılını Kemer’de vatandaşlar ile birlikte kutlayacak.

250 dansçıdan halk oyunları gösterisi 

30 Ekim Pazartesi günü ise Kemer Belediyesi’nin destekleriyle International Folk Dance Organization (IFDO) tarafından düzenlenen 9 ülkeden 250 dansçının katılacağı halk oyunları gösterisi yapılacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, 29 Ekim’in Türk milleti için onur ve gurur günü olduğunu belirterek, Cumhuriyet’in 100’ncü yılını Kemer’de coşkuyla kutlayacaklarını söyledi. 

Cumhuriyet coşkusunu Kemer’e yakışır şekilde kutlayacaklarına işaret eden Belediye Başkanı Topaloğlu, “Cumhuriyet kolay kurulmadı. Atalarımız birçok bedel ödedi. Eğer bizler rahat bir şekilde bu vatanda gezebiliyorsak ve fikirlerimizi beyan edebiliyorsak bu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile verdiğimiz binlerce şehit ve gazimiz sayesindedir. Onlara bizim minnet borcumuz var. Hepsinden Allah razı olsun. Ruhları şad olsun. Cumhuriyet coşkusunu Kemer’de dolu dolu yaşamak için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Birbirinden anlamlı konserler ve etkinliklerle Kemerimizde Cumhuriyetimizi kutlayacağız. Tüm vatandaşlarımızı kutlamalara davet ediyorum.” dedi. 

Kemer Belediyesi Basın Servisi – 23 Ekim 2023

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x