İsrail’in Suriye’ye saldırısında Devrim Muhafızları ölmüştü: ‘Cevapsız kalmayacak’

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam yakınlarına düzenlediği saldırıda öldüğü açıklanan İran Devrim Muhafızları Ordusu mensubu iki kişinin hayatını kaybetmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, 2 Aralık Cumartesi günü yaşanan saldırı ve iki Devrim Muhafızının ölmesi hakkındaki soruya Kenani, “İsrail’in Suriye’deki çıkarlarına ve danışman kuvvetlerine karşı hiçbir eylem cevapsız kalmayacak” diye konuştu.

Ne olmuştu?

İsrail ve Hamas arasında uzlaşmaya varılan geçici ateşkesin 1 Aralık sabahı itibarıyla sona ermesinin ardından İsrail’in Suriye’ye de saldırı düzenlediği iddia edilmiş, Suriye devlet haber ajansı SANA’ya konuşan bir askeri kaynak, İsrail güçlerinin Golan Tepeleri yönünden hava saldırısı düzenlediğini, saldırıda başkent Şam çevresindeki bazı noktaların hedef alındığını ve yalnızca maddi hasar oluştuğunu bildirmişti.

Bu açıklamanın ardından İran devlet medyasına yansıyan haberlerde, Suriye’de askeri danışman olarak bulunan iki İran Devrim Muhafızları Ordusu mensubunun İsrail’in saldırısında öldüğü aktarılmıştı. Haberlerde saldırıyla ilgili ayrıntı verilmezken, Reuters haber ajansı, bunun 7 Ekim’de başlayan İsrail-Hamas çatışmalarında İran’ın bildirdiği ilk can kaybı olduğunun altını çizmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x