KYK’da Yer Yatağı İddiası: “Bir Günlük İdare Edin”

Aydın’da bulunan KYK yurdunda asansörün düşmesi sonrasında bir öğrencinin hayatını kaybetmesi, gözleri KYK’da yaşananlara çevirdi. Kocaeli’den bir yurtta, öğrencileri yer yatağında yatırdıkları iddia edildi.

KYK yurtları, genellikle çıkan yemeklerin yetersizliği ile gündeme geliyordu.

Ancak Aydın’da günlerdir bozuk olan asansörün düşmesi sonunda bir gencin ölmesi, gözleri de bir kez daha KYK yurtlarına çevirdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Kocaeli Gazi Süleymanpaşa KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda kapasite artırımına gidildi. Öğrencilerin iddiasına göre, 4 kişilik odaların 6 kişi yapılması için yurt yönetimi harekete geçti. Öğrencilerin sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflara göre, odalardaki bazaları ver ranzaları çıkardıkları, yalnızca yatakları bıraktıkları görüldü.

Söz konusu mağduriyetle ilgili yurt yönetimi ile görüşen öğrenciler, ranzalar gelene kadar idare etmeleri, ranzalar geldikten sonra yerde yatmalarına gerek kalmayacağı yanıtını aldı.

Konu hakkında sosyal medyadan bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yer yataklarının ‘planlı’ olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili gerekli araştırma yapılmıştır. Gazi Süleymanpaşa erkek öğrenci yurdumuzda kapasite artışı yapılmaktadır fakat planlı ve programlı bir şekilde süreç yürütülmektedir. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ranza kurulumu yapılan odalardaki öğrenciler diğer odalara geçici olarak alınmışlardır,hiçbir öğrenci yerde yatırılmamıştır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x